Psikologlar

Kaan Akpınar
image

Kaan AkpınarPsikolog

Psikolog, Bilişsel ve Davranışçı Terapist

Eğitim:

Beykoz Üniversitesi Psikoloji Lisans Bölümü (2018-2022)

Lisans eğitimi süresince aldığı dersler kapsamında birçok araştırma ve projede yer aldı. TÜBİTAK kapsamında COVID-19 dönemi ile ilgili bir araştırmanın yürütücülüğünü yaparak bilimsel veri toplama, görüşme yapma ve veri analizi bölümlerinde yer aldı. Psikoloji lisans bölümünü onur öğrencisi derecesiyle tamamladı.

Alınan Eğitimler:

● Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu’ndan 100 saatlik Bilişsel ve Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları (BDT) Eğitimini tamamladı.

Proje, Staj ve Deneyimler:

● Bir akademik yıl boyunca Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu’nun yanında stajyer olarak yer aldı. Birçok eğitimde ve proje süreçlerinde yer alarak deneyim kazandı.

● 2021 yılında Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağlı Sevgi Evleri Çocuk Yuvası’nda kısa dönem stajyerlik yaptı. Bu süre zarfında çocuklara psikososyal destek sağlama ve çocukların gelişim düzeylerine uygun etkinlikler gerçekleştirme gibi konularda deneyim kazandı.

● 2020-2021 yılları arasında TÜBİTAK projesi kapsamında “COVID-19 Döneminde Üniversite Öğrencilerinin Benlik, Dünya ve Gelecek Algıları”nı inceleyen projenin yürütücülüğünü yaptı.

● Lisans bitirme projesi olarak COVID-19 Yoğun Bakım Ünitelerinde Çalışan Sağlık Çalışanlarında Travma Sonrası Büyümeyi konu alan bir araştırma yaptı.